לאילו מסלולי לימוד אפשר להירשם בתחומי התזונה והבריאות?

אם מעניין אתכם תחום הבריאות והתזונה, אתם יכולים לקחת את זה למספר כיוונים שונים. בעוד שההחלטה הכי נפוצה וקלאסית היא ההחלטה ללמוד לימודי תזונה מקיפים, אנשים לא מעטים יעדיפו לשלב את העיסוק בתזונה יחד עם עיסוק נוסף בתחום הבריאות והספורט.

שוקלים להירשם ללימודים? אם ככה, אתם ודאי מוצפים במידע הנוגע למסלולי לימודים שונים, מקצועות רבים, הצעות ממכללות, אוניברסיטאות ועוד. וזה בדיוק הרגע שבו הסטודנט העתידי מתבלבל. אם כך, אנחנו מזמינים אתכם לעצור לרגע, לנשום ולהבין דבר מאוד פשוט – זו לא ההחלטה הכי קריטית שתיקחו בחייכם. גם אם תירשמו למסלול לימודים מסוים וכעבור מספר סמסטרים תחליטו שהתחום הזה לא עבורכם, אפשר לשנות בד"כ את מסלול הלימוד. אבל בכל זאת, אנחנו תמיד נעדיף לדייק את הבחירות שלנו בחיים, מאחר שזה עשוי לחסוך לנו זמן יקר, מאמצים ואנרגיה.

תואר במדעי התזונה הוא חובה כדי לעסוק בתחום?

אם אתם מעוניינים ללמוד לתואר במדעי התזונה, אתם כנראה רוצים ללמוד את התחום באופן המקיף ביותר. לימודי תזונה אמנם נלמדים כתואר ראשון לכל דבר, אבל זוהי לא האופציה היחידה העומדת בפניכם. בפועל, אתם יכולים להתקבל לקורס לימודי תזונה גם ללא הצורך בהרשמה לתואר ראשון.

ישנם מסלולי לימודים של תזונה הנקראים "לימודי תזונה טבעית". אלו נלמדים במסגרות פרטיות, במכללות ובאוניברסיטאות בארץ. כמו כן, בימינו הדיגיטליים אפשר להירשם גם למסגרות לימוד בחו"ל באמצעות שידור חי אונליין. בחלק גדול מהמוסדות כיום בוחרים בשיטה היברידית של לימוד פרונטלי אשר משולב עם לימוד באינטרנט בשידור חי.

עד כמה כדאי לי להירשם ללימודי תזונה?

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודי תזונה מקיפים, הבחירה שלכם נובעת כנראה מכמה מקומות שונים. מצד אחד, אתם רוצים להתפרנס בכבוד. מצד שני, אתם מעוניינים לעבוד בתחום שנוגע לכם אישית, תחום שחשוב לכם ואתם מעריכים אותו כדרך חיים, לא פחות מכך.

אם התחום של תזונה הוא כה קרוב לליבכם עד שאתם מעוניינים להקדיש לו את חייכם, לימודי תזונה הם מה שיתאים לכם כנראה. כמו כן, אתם יכולים גם להחליט שאתם עוסקים באופן חלקי בתחום התזונה. זו אחת הפריבילגיות שבתחום הזה, הוא לא בהכרח תובעני. 

לשלב את תחום התזונה עם תחומי הספורט

באופן טבעי למדי, תחום התזונה משתלב עם תחומי הספורט השונים. כמו כן, אפשר להירשם אמנם לתואר לימודי תזונה מקיף, אבל בפועל לעסוק בתחום של דיאטנים. דיאטנים מצליחים בדרך כלל צריכים להכיר לעומק את התחומים של התזונה.

ככל שתעמיקו יותר בתחומי התזונה, כך תוכלו לדרוס רגל באופן יותר מוצלח בתחומים מקבילים. חלק מהסטודנטים לעיתים לומדים לימודי תזונה ביום, אבל בערבים עובדים בתחומי הספורט, חדרי הכושר וכדומה.

פגישת ייעוץ עם יועץ לימודים

אם אינכם בטוחים לאיזה מסלול לימודים אתם מעוניינים להירשם, ההמלצה הכי גורפת היא לשבת עם יועץ לימודים מוסמך. יועצי לימודים יוכלו לעבור אתכם על תוכניות לימודי תזונה ולהסביר לכם בדיוק במה דן הסילבוס של התחום. לאחר פגישת הייעוץ, אם עדיין לא נסגרתם על החלטה סופית, קחו לכם את הזמן ותחשבו בשנית ובשלישית, עד שתגיעו להחלטה מושכלת.

יצירת קשר מהירה