מבולבלים מהיצע מסלולי לימוד הרבים? הנה כמה דגשים וטיפים

בין אם אתם מעוניינים לעבוד בתחום כזה או אחר, אתם צריכים להכיר את מגוון האופציות שיש לאוניברסיטאות ולמכללות כיום להציע. ויותר חשוב מכך, חשוב לא להתבלבל מההיצע הגדול של מסלולי הלימוד שיש בימינו בפני סטודנטים. אם הגעתם מעט מבולבלים לקריאת שורות אלו, אנו ננסה לעשות לכם סדר.

בעוד שחלק מהאנשים נרשמים לקורסים בתחומי פיתוח ה-WEB והדיגיטל, סטודנטים אחרים מוצאים עצמם לומדים מקצועות הומניים, ריאליים, מקצועות שיווק ועוד. בשנים האחרונות התפתחו מקצועות דיגיטל מסוימים שאמנם אינם נלמדים באוניברסיטאות ובמכללות, אבל המקצועות האלו בהחלט עשויים להכניס לכם פרנסה לא מעטה. ואם אתם מתבלבלים בין תואר ראשון לבין קורס לימודי, כדאי לרגע לעצור ולשאול את עצמכם – מה המטרה של הלימודים?

מה המטרה שתרצו להפיק מלימודיכם?

אם המטרה שלכם היא מאוד פרקטית, אנחנו נמליץ לכם על קורסים ריאליים. אם המטרה היא העשרת הידע האישי שלכם, ישנם מגוון קורסים הומאניים ומסלולי לימוד לתואר ראשון. בתחום הריאלי, תוכלו להכיר קורס FULL STACK למי שמגיע עם ניסיון בעולם פיתוח ה-WEB. בואו נעמיק ונבין במה מדובר.

קורס פול-סטאק הוא קורס שמיועד עבור מי שמגיע עם ניסיון בפיתוח אפליקציות, פיתוח והקמת אתרי אינטרנט, פיתוח WEB באופן כללי ועוד. לרוב, קורס זה מיועד עבור מי שמעוניין לחדד את היכולות והכישורים הקיימים שלו בפיתוח, תכנות, קידוד קוד ועוד.

האם אתם מגיעים ללימודים עם כישורים קודמים?

אם יש לכם כישורים קודמים, שאולי אפילו פיתחתם בילדות שלכם, יהיה כדאי לשקול להמשיך ולפתח את הכישורים והיכולות האלו גם בבגרותכם. כיום ילדים "נולדים עם אייפד" ביד שלהם, ובגיל צעיר מאוד הם עשויים כבר להתחיל ללמוד כיצד להקים אתרי אינטרנט כמו WIX וכדומה.

אם שמתם בצד בשנים האחרונות כישורים כמו פיתוח אתרים, אולי קורס FULL STACK הוא לא מה שיתאים לכם, אבל יהיו קורסים נוספים בתחום זה שיכולים להרגיש לכם כמו כפפה ליד. למשל, קורס בניית אתרי אינטרנט באמצעות פלטפורמות WORDPRESS שנחשבת כיום נפוצה במיוחד.

קורס לימודי או תואר ראשון? מה עדיף?

מעבר לכך שהבחירה תלויה ברצונות האישיים שלכם, כדאי גם לבדוק את מצב השוק בענפים השונים. ישנם לא מעט תחומים שלא מצריכים ממכם לימודי תואר ראשון, ככה שקורסים לימודיים כמו קורס FULL STACK יכולים להתאים לכם.

קשה להגיד מה עדיף, ואר ראשון או קורס לימודי – מאחר שהבחירה תלויה בעיקר במטרות של הסטודנט. אם אתם מעוניינים להמשיך ולצבור ניסיון בתחומי פיתוח ה-WEB והדיגיטל, תוכלו לעשות זאת בהתבסס על לימודים אקדמיים, כמו גם על קורסים לימודיים במכללות פרטיות ואוניברסיטאות. ואם אינכם בטוחים עדיין במסלול הלימוד המועדף עליכם, כמובן שיהיה חשוב לקבל ייעוץ לימודים מקצועי. ורגע לפני שאתם קובעים פגישה עם יועץ לימודים, שבו עם עצמכם ותחשבו: מה ה-END GAME שלכם? מה המטרה הסופית? אם המטרה היא לעבוד בתחום מאוד ספציפי, נסו כמה שיותר לכוון לאותו תחום. אם המטרה היא לצבור ניסיון כללי בתחום כמו תחום הדיגיטל, קחו בחשבון שתוכלו גם לבצע הסבה במהלך הלימודים. אם לא תתחברו לסוג הלימודים, תוכלו לשנות מסלול באמצע ברוב המכללות וברוב המסלולים.

יצירת קשר מהירה