לימודי BA – יתרונות למחוננים

כשמגיע הזמן להחליט להירשם ללימודי BA במכללה או באוניברסיטה, ההחלטה הזו בדרך כלל מלווה במורכבויות מסוימות. אם אתם לקראת הרשמה לתואר הראשון שלכם, השורות הבאות עבורכם. בואו נעבור על כמה פקטורים שיכולים ובדרך כלל משפיעים על ההחלטה.

הלימודים האקדמאיים הם חשובים לא רק מבחינה מקצועית ומבחינת בחירת הקריירה העתידית שלכם. מעבר לכך שלימודי תואר ראשון ישפיעו על נתיב הקריירה שלכם, הלימודים גם יעשירו אתכם. בנוסף, במהלך הלימודים אנשים זוכים להכיר לעיתים בני זוג, חברים לכל החיים, רוכשים קשרים מקצועיים עם מרצים ועוד. אם יורשה לנו כבר עכשיו להגיד מהי השורה התחתונה, הרי היא בחירת מסלול לימודים שיעשיר אתכם מנטלית ומקצועית גם יחד. הנה כמה דגשים שכדאי להכיר לפני הרשמה לתואר ה-BA.

בלי פאניקה – בד"כ אפשר להחליף מסלול לימוד במהלך הלימודים

רגע לפני שאתם בוחרים מסלול לימודים לתואר ראשון, חשוב לדעת ששום דבר לא חצוב בסלע ולא חקוק באבן. אם נרשמתם למסלול כלשהוא והתברר לכם שהוא פחות מתאים לכם, תוכלו להחליף את מסלול הלימודים ולשנות נתיב תוך במהלך שנת הלימודים הראשונה.

בחלק ממסלולי הלימוד אפשרי גם להחליף את המסלול בשנים מאוחרות יותר. אם כך, תנסו להוריד קצת מהרף של הסטרס. גם אם תבחרו לא נכון, תוכלו לקבוע פגישה נוספת עם יועץ הלימודים של המכללה ולדון בבחירת מסלול תואר ראשון אחר.  

מה המטרה של הלימודים? העשרה או הקניית מקצוע?

הרשמה ללימודים אקדמאיים בדרך כלל תהיה מלווה במטרה מסוימת, בין אם מטרה קרייריסטית או אישית. תשאלו את עצמכם מה המטרה של הרשמה ללימודי תואר ראשון (BA). אם המטרה היא פרקטית, בחרו באחד ממסלולי הלימוד שאליהם אתם מרגישים חיבור מסוים. לא חובה אמנם לבחור במסלולי לימוד ריאליים, אבל חשוב שיהיו פרקטיים.

אם המטרה של הלימודים היא של העשרה אישית, המקצועות ההומניים בדרך כלל יהיו אלו שיותר יתאימו לכם. אין כאן כלל אצבע, כמובן, גם המקצועות הריאליים עשויים להתאים למי שמחפשים להעשיר את עצמם ואת הידע האישי שלהם.

התייעצות עם מכרים במקום העבודה תמיד יכולה להועיל

אמנם התייעצות עם בני המשפחה לגבי תואר ראשון יכולה להיות מעולה, אבל ייעוץ במקום העבודה גם יכול להיות מניב. במקום העבודה תוכלו לפגוש אנשים שכבר עברו את הדרך המקצועית שאתם מתכננים לעבור ואולי כבר עוברים כיום.

בנוסף להתייעצות במקום העבודה ועם בני משפחה, יהיה כדאי לקבוע פגישת ייעוץ מול יועץ מוסמך במכללה או באוניברסיטה. תוכלו לקבל את כל המידע אמנם שם, אבל יהיה כדאי גם להגיע עם מידע מקדים שניתן לאסוף באינטרנט. תבדקו מה מתאים לכם, תנסו לעזור ליועץ לסייע לכם. והכי חשוב, אם אתם מרגישים שאתם צריכים פגישה נוספת עם יועץ הלימודים, אל תחששו לבקש לקבוע אותה. לא כולם מגיעים להחלטה כבר לאחר פגישה עם יועץ. אם אתם מרגישים שאתם צריכים עוד זמן בכדי להחליט לאיזה מסלול להירשם, קחו אותו. רק תנסו לא להתמהמה יותר מדי, מכיוון שאתם תהיו עשויים לפספס את תחילת הסמסטר.

יצירת קשר מהירה